Aktuální provozní informace

bagr

Přerov 18.07.2024

Oznámení - havárie vodovodu na Tovární ulici v Přerově

Dne 17.7.2024 ve večerních hodinách došlo k havárii vodovodu na Tovární ulici v Přerově. Pod dobu prací na odstranění následků havárie bude omezena doprava na silnici č.55 v jízdním pruhu ve směru od kruhové křižovatky na ulici gen. Štefánika u pekárny Racek po křižovatku ulic Tovární a Denisova. Za způsobené potíže se omlouváme.

Ing. Luděk Nezhyba
Zástupce vedoucího provozu vodovodů


Přerov 03.07.2024

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 16.7.2024 ve Staré Vsi

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 16.7.2024 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Stará Ves – dle přiložené situace v době od 8:00 do 14:00. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby vodovodu v obci Stará Ves. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Luděk Nezhyba
Zástupce vedoucího provozu vodovodů


Přerov 28.06.2024

Oznámení - odstávka vody na ulici Tovární v Hranicích

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 13.7.2024 bude provedena odstávka vody na ulici Tovární v Hranicích z důvodu prací na vodovodu. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 12:00. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené se zprovozněním odstaveného úseku potrubí a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 14.06.2024

Oznámení odběratelům - Přerušení dodávky pitné vody v obci Všechovice

V návaznosti na probíhající práce při výstavbě nového vodovodu v obci Všechovice Vám oznamujeme odstávku vodárenského zařízení a dodávku pitné vody z důvodu napojení nového VDV. Dodávka vody bude přerušena v pondělí dne 24.6.2024 v době od 8:00 - 14:00 hod. Náhradní zásobování bude zajištěno cisternou v dotčené lokalitě v obci Všechovice – viz. situace. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech.

Marek Janičko
mistr provozu vodovodů Hranice


Přerov 07.06.2024

Oznámení - odstávka vodovodu Penčice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že ve čtvrtek dne 20.6.2024 bude přerušeno zásobování pitnou vodou v části obce Penčice v ulicích Lipňanská, U Kostela a Rohová v souvislosti s výstavbou vodovodu v obci. Odstávka bude v době od 8:00 do 12:00 hodin. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu a v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 04.06.2024

Odstávka vody v části obce Stará Ves

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamuje, že dne 18.6.2024 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Stará Ves, (v lokalitě za kostelem, viz. přiložená situace) v době od 8:00 do 14:00 hod. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby vodovodu v obci Stará Ves. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Marcela Kovářová
technický pracovník


Přerov 29.05.2024

Oznámení - odstávka vody v Troubkách nad Bečvou

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 30.5.2024 bude přerušena dodávka vody v Troubkách nad Bečvou v ulici Nová čtvrť. Předpokládané přerušení dodávky vody bude v době od 8:00 do 14:00 hodin. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Pro náhradní zásobování bude před obecním úřadem bude přistavena mobilní cisterna s pitnou vodou. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody ve vodovodu v obci Troubky spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 21.05.2024

Oznámení - odstávka vody v Rybářích a v Drahotuších

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 5.6.2024 bude provedena odstávka vody v Rybářích a v části obce Drahotuše z důvodu údržby vodovodu. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 16:00. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené se zprovozněním odstaveného úseku potrubí a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 21.05.2024

Oznámení - odstávka vodovodu v Hranicích - sídliště Hromůvka

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 21.5.2024 bude provedena odstávka vody v Hranicích, na sídlišti Hromůvka, z důvodu havárie na vodovodním potrubí (viz. přiložená situace).

Předpokládané přerušení dodávky vody bude v době od 8:00 do 14:00 hodin.
Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené se zprovozněním odstaveného úseku potrubí a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Náhradní zásobování bude zajištěno cisternou s pitnou vodou. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 17.05.2024

Oznámení - odstávka vodovodu Penčice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 29.5.2024 bude přerušeno zásobování pitnou vodou v části obce Penčice v souvislosti s výstavbou kanalizace v obci (viz. přiložená situace). Odstávka bude v době od 8:00 do 11:00 hodin. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu a v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 16.05.2024

Oznámení - odstávka vody přiváděcí řad do DTP Horní Moštěnice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 30.5.2024 v době od 7:00 do 20:00 bude přerušena dodávka vody přiváděcím řadem do dolního tlakového pásma Horní Moštěnice v souvislosti s realizací přeložky vodovodu pod dálnicí D1 0136 Přerov-Říkovice. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Po dobu odstávky bude náhradní zásobování zajištěno mobilní cisternou v areálu firmy PROFI-TISK Group s.r.o. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody ve veřejném vodovodu a vnitřních domovních rozvodech v obci Horní Moštěnice související s manipulací na vodovodní síti. Omlouváme se odběratelům za způsobené potíže v zásobování a děkujeme za pochopení nezbytných opatření. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 14.05.2024

Odstávka vody Dluhonice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 28.5.2024 v době od 8:00 do 18:00 bude přerušena dodávka vody v Dluhonicích v souvislosti s realizací přeložky vodovodu SO 363 v úseku dálnice D1 0136 Přerov-Říkovice. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Po dobu odstávky bude náhradní zásobování pitnou vodou zajištěno mobilními cisternami. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení nezbytných opatření. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 09.05.2024

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 23.5.2024 ve Staré Vsi

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 23.5.2024 bude přerušena dodávka pitné vody v obci Stará Ves v době od 8:00 do 11:00. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby vodovodu v obci Stará Ves. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 19.04.2024

Odstávka vody Dluhonice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 7.5.2024 v době od 8:00 do 16:00 bude přerušena dodávka vody v Dluhonicích v souvislosti s realizací přeložky vodovodu SO 358 v úseku dálnice D1 0136 Přerov-Říkovice. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Po dobu odstávky bude náhradní zásobování pitnou vodou zajištěno mobilními cisternami. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení nezbytných opatření. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 09.04.2024

Oznámení - havárie vodovodu v ulici 9.května v Přerově

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 9.4.2024 došlo k havárii na vodovodní síti v Přerově na ulici 9. května. Předpokládané dokončení opravy havárie bude v 16:00. Upozorňujeme odběratele na možné zbarvení vody spojené se změnou průtoku ve veřejném vodovodu a v domovních rozvodech v některých oblastech Přerova. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 27.03.2024

Odstávka Žeravice - Lapač

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 4.4.2024 bude přerušena dodávka pitné vody v Žeravicích na Lapači v době od 8:00 do 10:00, viz přiložená situace. Přerušení dodávky vody souvisí s realizací stavby „Přerov - Žeravice, vodovodní řad k areálu Všeobecné stavební“. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky z vodovodu a z mobilních cisteren které budou přistaveny před domem 32/15 a před domem 262/25. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v dané oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 20.03.2024

Havárie vodovodu v Přerově

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. sdělují, že dne 20.3.2024 došlo k havárii na přívodním řadu vodovodní sítě a v důsledku vzniklé havarijní situace k zakalení vody v některých oblastech Přerova. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 07.03.2024

Oznámení - havárie vodovodu v Hranicích

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 7.3.2024 bude provedena odstávka vody v Hranicích, v části Hranické ulice, z důvodu havárie na vodovodním potrubí (viz. přiložená situace).Předpokládané přerušení dodávky vody bude v době od 9:30 do 13:00 hodin. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené se zprovozněním odstaveného úseku potrubí a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Náhradní zásobování bude zajištěno cisternou s pitnou vodou. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 22.02.2024

Oznámení o přerušení dodávky vody dne 22.2.2024 v části obce Obědkovice

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 22.2.2024 bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Obědkovice v době od 9:00 do 10:00. Přerušení dodávky vody souvisí s opravou havárie vodovodu. Žádáme odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky vodovodu. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i v domovních rozvodech v uvedené oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku 800 167 427 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 21.02.2024

Havárie Dolní Újezd

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 21.2.2024 bude přerušena dodávka vody v Dolním Újezdu z důvodu opravy havárie na vodovodu. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 12:00 hodin. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 19.02.2024

Odstávka vody Lipník VII - Trnávka

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 3.3.2024 bude v době od 8:00 do 18:00 přerušena dodávka vody pro obec Trnávka z důvodu prací spojených s výstavbou nového vodojemu Svatá Anna. Po dobu odstávky bude náhradní zásobování zajištěno mobilními cisternami s pitnou vodou.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 30.01.2024

Oznámení - havárie vodovodu v Hranicích

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 30.1.2024 bude provedena odstávka vody v Hranicích z důvodu havárie na vodovodním potrubí (viz. přiložená situace).Předpokládané přerušení dodávky vody bude v době od 9:00 do 14:00 hodin. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené se zprovozněním odstaveného úseku potrubí a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 22.01.2024

Oznámení - oprava havárie vodovodu v Drahotuších

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 22.1.2024 bude provedena odstávka vody v ulicích K Nádraží, Záchalupčí, Sokolská a Nábřežní v Drahotuších, viz přiložená situace, z důvodu havárie na vodovodním potrubí. Předpokládaná odstávka bude v době od 9:00 do 12:00. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené se zprovozněním odstaveného úseku potrubí a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů


Přerov 22.01.2024

Oznámení - havárie vodovodu v Pavlovicích u Přerova

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují, že dne 22.01.2024 bude přerušena dodávka vody v Pavlovicích u Přerova z důvodu opravy havárie na vodovodu. Bez dodávky vody budou nemovitosti na přiložené situaci. Předpokládaná odstávka bude v době od 8:00 do 11:00 hodin. Společnost VaK Přerov, a.s. žádá odběratele o zajištění si zásoby pitné vody v objemu potřebném pro překonání odstávky. Dále upozorňujeme na možné zbarvení vody spojené s obnovou dodávky vody a tím vyvolanými změnami průtoků ve veřejném vodovodu i vnitřních domovních rozvodech v předmětné oblasti. Současně se omlouváme za způsobené potíže v zásobování a děkujeme odběratelům za pochopení opatření nezbytných pro opravu vodovodního řadu. Podrobnější informace mohou odběratelé získat na bezplatné telefonní lince vodárenského dispečinku VaK Přerov 800 167 427 a nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Ing. Stanislav Janík
vedoucí provozu vodovodů